SİVRİSİNEK

SİVRİSİNEK

Discovery'nin yeni belgesel filmi Sivrisinek; minicik bir canlının öngörülemez evrimini ve beraberinde getirdiği küresel tehlikenin hikayesini gözler önüne serecek. Bu etkileyici yapım, modern tarihin en ölümcül krizini önleme adına tüm dünyayı işbirliği yapmaya çağıracak. 

Sivrisinek, dünya çapındaki prömiyeri ile 6 Temmuz Perşembe 21:55'te tüm dünyadaki Discovery Channel ve diğer Discovery kanallarında, bu küresel tehdide dikkat çekecek.

Sivrisinek belgeseli Discovery Channel'da

Sivrisinekler, çoğunluğu çocuk olmak üzere, her yıl 1 milyondan fazla insanın ölümüne yol açıyor.

Modern dünya, sivrisineklerin daha önce benzeri görülmemiş bir hızla çoğalması için ideal ortamı oluşturdu. Günümüzde sivrisinekler, geçmişte hayatta kalamadıkları bölgelerde hayatta kalabiliyorlar ve Zika, sıtma, dang ve sarıhumma gibi ölümcül hastalıkları bu yeni ve hazırlıksız bölgelere taşıyorlar. 

Dört kıtada çekilen Sivrisinek, dünya liderleri ve sağlık uzmanlarının görüşleriyle, bir sonraki ısırığın ölümcül olabileceği korkusuyla yaşamlarını sürdüren insanların gerçek hikayelerini birleştiriyor.

Oscar adayı Jeremy Renner'ın anlatımıyla ekrana gelecek olan Sivrisinek belgeselinde, Bill Gates'in ender birebir röportajının yanısıra, Amerikan Hastalık Önleme ve Korunma Merkezi (CDC) eski direktörü Dr. Thomas Frieden gibi dünya çapında sağlık liderleriyle yapılan röportajlar yer alacak. 

Sivrisinek Discovery Channel Türkiye